SULTANBEYLİ BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

Turgutreis Mah. Demokrasi Cad. No. 155/A Sultanbeyli / istanbul

Tel: 0532 768 88 32


DOKUN HEMEN ARA Sultanbeyli Göçük Düzeltme

Jant Temizliği ve Bakımı Otomobil tutkunlarının belkide en özen gösterdikleri konu araçların jantları olarak söyleyebiliriz. Hatta arabayı jant gösterir diye de bir laf vardır. Hal böyle olunca jant temizliği ve bakım konusuna da özen göstermek gerekiyor. Genel olarak jant temizliği ve bakımı hakkında tekniklerden bahsedeceğiz, bahsedeceğimiz tekniklerin detayına uygulama sırasında kullanılan ürünle girmek daha doğru olacaktır.

Jantlar Neden Kirlenir?

Jantların en temel kirlenme sebebi balata tozlarıdır, jantların kararması ve siyah noktaların oluşmasının sebebi fren balatalarının tozlarıdır.

Bunun haricinde jantlar çevresel etkenler sebebi ile fazlaca kirlenir, yağmur çamur, zift lekeleri v.b. durumlardır. Özetlemek gerekirse araçların yere en yakın kısımı jantlar bu sebeple kullandığımız bölgeye ve iklime göre farklılık gösterebilir.

Kirlenen jantları zamanında temizlik ve bakımı yapılmaz ise kir ve lekelerin çıkarılması zorlaşır. Çünkü fren balataların ısınması ile birlikte jantlarda çok aşırı ısınır ve kirler janta yapışır.

SULTANBEYLİ BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

Turgutreis Mah. Demokrasi Cad. No. 155/A Sultanbeyli / istanbul
Tel: 0532 768 88 32
sultanbeyli göçük düzeltme